Монтаж гіпсокартону

Гіпсокартонні роботи (монтаж гіпсокартону) - етап ремонтно-будівельних робіт, які включають в себе обробку гіпсокартоном стін, укосів, спорудження перегородок, декоративних ніш, звичайних, однорівневих і багаторівневих підвісних стель, з метою додаткової тепло-, звукоізоляції, а також з метою створення додаткових декоративних елементів і приховування інженерних комунікацій. Оскільки оздоблення квартир при ремонті виконується за допомогою різних матеріалів, великою популярністю, завдяки своїм унікальним властивостям, користується гіпсокартон. Сучасний гіпсокартон для обробки відрізняється від інших матеріалів, а виробники пропонують різні його види. Гіпсокартонні листи (ГКЛ) широко застосовуються для пристрою міжкімнатних перегородок, підвісних стель, для облицювання стін, для створення криволінійних конструкцій.

Види гіпсокартону і його властивості

Гіпсокартон буває стельовий, стіновий, арочний. Абсолютно плоска поверхня матеріалу дозволяє зробити стелю і стіни рівними без застосування штукатурки. Для облицювання стін і для пристрою стінових перегородок використовують стіновий гіпсокартон товщиною 12,5 мм. Стельовий тонше - 9,5 мм: він застосовується для монтажу підвісних стель. Придатні для цього і листи для стін, але їх застосування збільнить вагу конструкції і зробить її більш дорогою. Арочний гіпсокартон виготовляється 6,5 мм товщиною: його використовують для створення арок та нестандартних конструкцій.

Крім різної товщини, гіпсокартон володіє і іншими властивостями, від чого залежить область його застосування. Звичайний гіпсокартон придатний для створення інтер'єру приміщень з нормальним рівнем вологості. Для ванних кімнат, пралень та інших приміщень, де вологість висока, застосовуються вологостійкі листи: їх водопоглинання не перевищує 10% завдяки спеціальній обробці картонної оболонки. Вогнестійкий гіпсокартон використовують в тих випадках, коли необхідно дотримуватися мір протипожежної безпеки, наприклад, при облицюванні камінної зони. Наша компанія при монтажі конструкцій з гіпсокартону використовує тільки вологостійкі або вогнестійкі листи. Це пов'язано з тим, що різниця в ціні, між звичайними листами і вологостійкими, не велика, а вологість в приміщеннях дуже часто змінюється з нормальною на високу в процесі ремонтних робіт і в процесі експлуатації приміщення. Звичайно, від труби, що лопнула опалення у сусіда зверху, цей захід не врятує, але допоможе звести до мінімуму проблеми при невеликих протечках.

Гіпсокартонні роботи виконуються в приміщеннях будь-якого типу: господарського призначення, житлових і громадських (в тому числі медичних установ). Велику популярність гіпсокартон отримав, в основному, через свою екологічну безпечність: він не токсичний, а його кислотність близька до тієї, що і у людської шкіри. У гіпсокартону також чудові звукоізоляційні і теплоізоляційні якості. Його теплоізоляційні характеристики наближені до властивостей дерева. За допомогою гіпсокартону можна обробляти стіни і стелі без застосування водорозчинних будівельних сумішей, тобто за технологією чистого, «сухого будівництва».

Для обробки поверхні з ГКЛ можна використовувати різні матеріали: поверхню фарбують, обклеюють шпалерами, облицьовані керамічною плиткою поверх гіпсокартону, декоративними панелями, використовують фактурну штукатурку. Гіпсокартон має хорошу адгезію до будь-яких матеріалів.